V dňoch 10.-16.5.2024 sa výber žiakov 1.-5. ročníka, spolu s Mgr. Števkovou, Ing. Korenčiakovou a Mgr. Tomašcovou , zúčastnil poznávacieho zájazdu ‚SEVERSKÉ KLENOTY ‚. 

Prvou zastávkou bola prehliadka zámku Frederiksborg v meste Hillerod, ktorý je najväčším renesančným zámkom v Škandinávii. 

Našou druhou zastávkou bolo dánske mesto Roskilde, ktoré je druhým najväčším na ostrove Sjælland, kde sme si pozreli unikátnu katedrálu, ktorá je miestom posledného odpočinku panovníkov. Treťou zastávkou bolo hlavné mesto Dánska – Kodaň, kde sme si pozreli všetky jej klenoty, zo starého prístavu Nyhavn sme absolvovali plavbu loďou po tomto krásnom meste. 

Následne sme sa presunuli do Švédska, kde sme si pozreli malebné, univerzitné mestečko Uppsala. Na posledné dni sme si nechali ‚perlu na vode ‚, Štokholm – kde sme absolvovali prehliadku radnice, ktorá je okrem iného známa aj bálmi pri príležitosti udeľovania Nobelových cien, prešli sme najstaršiu časť Gamla Stan, navštívili sme Vasa múzeum, ktoré je domovom takmer dokonale zachovanej vojnovej lode Vasa, ktorá sa v roku 1628 potopila na svojej prvej plavbe, navštívili sme Skanzen, ktorý poukazuje na bohatú históriu a kultúru Švédska a samozrejme na záver sme absolvovali návštevu najmladšej, modernej štvrte mesta.

Krásy týchto miest boli podčiarknuté skutočne nádherným počasím. Touto cestou ďakujeme za nezabudnuteľné zážitky CK GAD Tours a pánom vodičom, ktorí s nami absolvovali niečo cez 4 tisíc kilometrov 🙂