V novembri, 25.11. ,sa žiaci našej školy zúčastnili programu Euroskola v Štrasburgu, ktorý spája študentov z celej Európy, aby získali praktickú skúsenosť s európskou parlamentnou demokraciou. Téma zasadnutia bola „Is Europe ready for the winter? The EU’s response to the energy crises.”

Program nášho podujatia Euroscola zahŕňal oficiálne otvorenie videosprávou predsedkyne Európskeho Parlamentu Robertou Metsolovou, a osobné stretnutie s podpredsedkyňou Parlamentu, Ditou Charanzovou, na ktorom študenti kládli rôzne otázky, a „inovačné laboratórium“, v rámci ktorého sa študenti podelili o svoje názory s odborníkmi Európskeho parlamentu ako Aleydou Hernandez Laviadesovou a Laurou Tarragona Sáezovou. Poobede sa zúčastnili interaktívneho a tématického workshopu: “Stand for democracy: Voting at the European elections 2024.”

Na Euroskole boli žiaci z roznych krajín Európskej únie ako napríklad z Nemecka, Poľska, Maďarska, Holandska, Francúzska, Talianska, Škótska, Cypru, Chorvátska, Litvy, Portugalska, či naši susedia z Českej Republiky. Naša škola bola jediná zo Slovenska.

Okrem návštevy mesta Štrasburg a veľmi zaujimavého programu v Európskom parlamente, mali naši študenti ešte možnosť navštíviť metropolu Francúzska, hlavné mesto módy, mesto lásky, mesto svetiel, mesto najkrajších historických budov sveta a najnavštevovanejších pamiatok – Paríž.